Subsidie voor RVU/Zwaar werk en duurzame inzetbaarheid eindigt op 31 december 2025
Het project Fit voor Vlees & Vleeswaren loopt af op 31 december 2025. Met dit project kunt u gebruik maken van de... lees meer »
Het project Fit voor Vlees & Vleeswaren loopt af op 31 december 2025. Met dit project kunt u gebruik maken van de... lees meer »
De sociale partners in de Vleeswarenindustrie hebben besloten om de huidige RVU regeling, die afloopt op 31 december... lees meer »
De vleeswarensector staat onder grote druk. Klantvraag schommelt per week, productvarianten nemen toe, goede medewerkers... lees meer »

In Nederland overlijden jaarlijks 3.000 mensen aan beroepsziekten door het werken met gevaarlijke stoffen. In mei is de campagne gestart vanuit het ministerie van SZW. Het uitgangspunt hierbij is STOP met gevaarlijke stoffen.
In bepaalde sectoren komt blootstelling aan gevaarlijke stoffen vaker voor dan andere sectoren, zoals in de zorg, industrie, schoonmaak en bouw. Maar ook in de vleessector en vleeswarenindustrie zijn er gevaarlijke stoffen aanwezig.
In het eerste kwartaal van 2019 organiseren wij twee themamiddagen waarbij we ingaan op het terugdringen van de blootstelling aan gevaarlijke stoffen. Op 31 januari (omgeving Deventer) en op 14 maart (ten zuiden van Utrecht).
Over dit onderwerp kunt u in de arbocatalogus richtlijnen en goede praktijken vinden.