Onderhandelingsresultaat nieuwe cao Vleeswarenindustrie
Op 16 juni jl. hebben sociale partners (VNV, FNV en CNV) in de Vleeswarenindustrie een onderhandelingsresultaat bereikt... lees meer »
Op 16 juni jl. hebben sociale partners (VNV, FNV en CNV) in de Vleeswarenindustrie een onderhandelingsresultaat bereikt... lees meer »
In Nederland mogen asielzoekers in veel gevallen werken, maar daar gelden duidelijke voorwaarden voor. Sinds 12 juni... lees meer »
Half juni is van oudsher de Week van de RI&E. Dan staat de Risico-inventarisatie en -Evaluatie centraal. Goed moment om... lees meer »
Het voorkomen van fysieke overbelasting blijft een belangrijk aandachtspunt. Nieuwe inzichten helpen ons om risico’s beter te herkennen en maatregelen doelgericht in te zetten.
TNO heeft 3 nieuwe factsheets uitgebracht over fysieke arbeidsbelasting in Nederland. De factsheets presenteren de meest actuele cijfers, geven verdiepende analyses en benoemen maatregelen waarmee werkgevers en werknemers direct aan de slag kunnen om gezondheidsklachten door het werk te voorkomen.
Er is een algemene factsheet over fysieke belasting en er zijn gerichte factsheets over Zitten tijdens werk en over Beeldschermwerk. De verzamelde gegevens laten zien dat er ruimte is voor verbetering: 60% van de werknemers in Nederland heeft klachten aan het bewegingsapparaat, bijvoorbeeld aan de rug, benen of heup. En bijna een kwart van alle werkgerelateerde verzuimdagen is het gevolg van klachten aan het bewegingsapparaat.
De Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren geeft hier Richtlijnen met informatie en voorschriften om de fysieke belasting aan te pakken en daarnaast Goede praktijken met mogelijke oplossingen. Ook met het oog op de lopende inspecties door de Nederlandse Arbeidsinspectie is het verstandig om dit thema goed op te pakken.